A opet o jednom mem sousedovi - KUBA

20. července 2014 v 2:35 | Míla Remsa |  Historie, politika, ekonomie
Obsah tohoto clanku by mel zajimat obe strany. V mem pripade tedy mne jakozto prijemce a vas....? My ve tady Venezuele mame Kubu vlastne "za dvermi". Ale vy zase to "obavane a odsuzovane" Rusko. Tedy jsem to zkopiroval pro ty, ktere by to mohlo zajimat:

Putin se rozhodl vyložit na stůl Kubánskou kartu. Čeká nás nová Karibská krize? Pokud na území Ukrajiny vstoupí jediný voják NATO, Moskva rozmístí balistické rakety na Kubě!

Rusko se definitivně odhodlalo ve věci konfliktu na Ukrajině přejít do ofenzívy. Prezident Putin se rozhodl zasáhnout spojence NATO a především USA úderem na nejcitlivější místo a slabinu celé aliance, tedy na "Ostrov svobody", ležící jen pár desítek kilometrů jižně od ostrovů Key West na Floridě. Ano, více než po 50 letech rozehrává Rusko druhé dějství politického angažmá v Karibiku, jehož cílem je bezprostřední bezpečnostní ohrožení kontinentálního území USA. Zděšení, které to vyvolalo v Bílém domě, je nepopsatelné. Vyprovokování ruského medvěda v Evropě ve vztahu k Ukrajině se nedaří, a naopak, Rusko svojí přítomností na Kubě hrozí, že případný vojenský střet na Ukrajině přenese přímo na mateřské území USA, což nikdy nebylo cílem současného plánu Obamovy vlády na vyvolání proxy-konfliktu s Ruskem na území Ukrajiny, která je daleko a daleko od území USA. K čemu tedy vlastně došlo?

Prezident Putin před několika dny odpustil Kubě neuvěřitelných 90% dluhu. To se rovná de facto kompletnímu smazání kubánských závazků vůči Moskvě, ale ne tak docela. Tady si musíme udělat menší analýzu toho, proč Moskva neodpustila Havaně celých 100%. Celé je to naprosto jednoduché, Moskva potřebuje velmi významně obnovit a restartovat vztahy s kubánskou vládou, které v posledních letech nijak aktivní nebyly, ale zároveň si potřebuje Rusko udržet určitou "leverage", tedy páku na Havanu, aby byla svolná s určitými vojenskými a zpravodajskými aktivitami Rusů na ostrově. Proto oněch 10% dluhu bylo ponecháno jako určitá pojistka, že Havana necukne před kroky Moskvy na Kubě, které mohou ale nemusí nastat. K čemu všemu může dojít?

Tak to především závisí na Washingtonu a na jestřábech v Obamově vládě. Snaha o vtažení Ruska do války o východ Ukrajiny skrze masakrování civilního pro-ruského obyvatelstva ze strany ukrajinské armády je natolik intenzivní, že prezident Putin se rozhodl pro protiofenzívu právě na tom nejcitlivějším místě pro USA, nic jiného mu totiž nezbylo, jak na dálku zachránit obyvatelstvo východu Ukrajiny před genocidou a zároveň nemuset provést přímou invazi ruské armády na ukrajinské území. Jedná se totiž o rozhodnutí obnovit bývalé sovětské vojenské komplexy na Kubě, což představuje velkou hrozbu pro Pentagon, protože americké protivzdušné systémy obrany byly v posledních 20 letech koncipovány jako systémy na obranu před balistickými raketami dlouhého doletu, tedy před ICBM komplexy strategického určení. Vzdálenost Kuby od území USA je ale v dosahu zbraní krátkého doletu, které nepodléhají smlouvám o omezení výroby raket s dlouhým doletem.

Zároveň je třeba připomenout, že operačně-taktické nukleární zbraně na nosičích krátkého a tzv. rozšířeného krátkého doletu nejsou v primárním systému obrany USA před raketovým útokem, neboť před těmito zbraněmi je obrana velmi neúčinná a navíc nákladná. Díky lacinné výrobě takových raket lze tak z Kuby vypálit na území USA doslova tisíce raket s termonukleárními nebo konvenčními hlavicemi menšího výkonu, přičemž americké obranné systémy Patriot a Thaad nejsou koncipovány jako neprostupné protiraketové stěny, ale pouze jako stěny kompenzační. Podobně jako izraelský Iron Dome není koncipován jako neprostupný systém (úspěšnost Iron Dome se v Izraeli pohybují na úrovni 40% sestřelu palestinských raket, což je i tak úctyhodné číslo), tak úplně stejně ani americké protiraketové systémy od systému Patriot až po AEGIS nejsou a nebyly koncipovány jako neprostupné protiraketové perimetry. Raketový útok z Kuby by tak byl devastující.

Znamená to, že v případě snahy USA o rozpoutání války na území Ukrajiny s Ruskem se nebude Moskva zdráhat rozmístit na území Kuby balistické rakety krátkého doletu, které nepodléhají omezení v mezinárodních smlouvách mezi USA a Sovětským Svazem, jehož nástupcem je dnes Ruská Federace. O tom, že Putin se nebude zdráhat rozmístit rakety na Kubě a namířit je na americké vojenské instalace na území USA, není pochyb. Rusko se zcela právem cítí ohroženo snahami kyjevské nelegitimní junty u moci o integraci Ukrajiny s NATO, což přitom dokazuje i neuvěřitelný skandál, který před časem vypátral jeden americký novinář, když zjistil, že Pentagon před rokem, tedy dávno před vypuknutím Majdanu, vypsal výběrové řízení na rekonstrukci budovy jedné školy na Krymu v Sevastopolu pro účely přestavby na americkou kasárnu. Pentagon už tedy před rokem věděl, že Rusové budou (resp. měli být) z Krymu vyhnáni a že bude třeba budovu upravit pro potřeby americké armády, což se ovšem nestalo, neboť scénář odtržení Krymu od Ukrajiny a jeho připojení k Rusku nebyl v plánu Pentagonu.

Rusko však nechce využít Kubu jenom ke katastrofickému scénáři raketové výměny s USA, ale i k činnosti, kterou USA provozují samy ve vztahu k ostatním zemím, totiž k odposlouchávání telekomunikací. Moskva totiž rozhodla o znovuotevření špionážní základny Lourdes na Kubě, což je součástí komplexního Putinova plánu na vytvoření bezpečnostního tlaku na území USA z jeho bezprostřední blízkosti. De facto tím Putin vysílá vzkaz Baracku Husseinovi, že když přinese nestabilitu a krizi před práh Ruska, Moskva na oplátku přinese nestabilitu a krizi před práh USA, doslova do blízkosti jeho země, co by jen kamenem dohodil. A tohle je mistrovský tah od geniálního stratéga Putina, protože Obama nebude riskovat přenesení případného válečného konfliktu z Ukrajiny před svůj práh a na vlastní území, to v plánu nebylo.

Co z toho vyplývá? V nejbližších týdnech se ještě nic zásadního nestane, Washington bude testovat Moskvu, jestli neblafuje a jestli to se svou nově restartovanou angažovaností na Kubě myslí vážně. Pokud se ukáže, že ano, pokud Rusko začne rekonstruovat špionážní základnu v Lourdes na Kubě, pokud začnou na Kubu přijíždět ruští vojenští experti, dočkáme se klasického rozuzlení v ukrajinském konfliktu: USA šlápnou na brzdu a přestanou podporovat své kámoše v Kyjevě, kyjevskou juntu. Samozřejmě, že to nebude nijak okaté, navenek bude Kyjev nadále ujišťován o pokračující podpoře ze strany USA, ale ve skutečnosti bude zcela jasně řečeno, že Ukrajina se z důvodů bezpečnostních zájmů USA nemůže stát členem NATO, ani teď, ani jindy a že Bílý dům zastaví vyzbrojování kyjevské junty, dojde i na stažení amerických žoldáků z území Ukrajiny. Putin dobře analyzoval situaci, když si uvědomil, že hlavním strůjcem celého ukrajinského rozvratu je Bílý dům, a že tento rozvrat nejde zastavit nijak jinak, než vytvořením tlaku na Bílý dům v místech, kde je dlouhodobě nejzranitelnější, a to je právě Kuba.

Putin si tak lehce spočítal, že odepsání 90% dluhu Kubě je skvělá investice, neboť po dlouhé době se Kuba dostane opět do strategického zájmu Ruské federace a pomůže tak vyvažovat mocenskou hegemonii USA za pomoci ruských vojenských komplexů rozmístěných na Kubě. Už samotná přítomnost ruských lodí na Kubě, ruských letadel a zvýšený pohyb ruského vojenského personálu na ostrově bude dostatečným varováním Washingtonu, aby se nesnažil situaci na Ukrajině dovést na samotnou mezní hranu, kdy by už opravdu hrozilo střetnutí ruské armády s ukrajinskou a tím pádem by hrozilo i zatažení Severoatlatnické aliance do konfliktu, neboť výroky některých generálů NATO de facto již dlouhou dobu relativizují čistě obranný charakter aliance a de facto by hrozila transformace NATO do podoby expedičního paktu na bázi oddílů Wehrmachtu v Severní Africe za II. sv. války. Následný vpád vojsk NATO na území Ukrajiny pod nějakou záminkou okupační "mírové mise", podobně jako teď probíhá v Afghánistánu, by poté znamenal de facto vypuknutí III. sv. války.

Všimli jste si, že politici EU přestali ve vztahu k Ukrajině vysílat silácká slova o nutnosti vyslání jednotek NATO v zájmu zabezpečení hranic zemí NATO? Také jste si všimli, jak najednou se mluví o potřebě zastavit boje na východě Ukrajiny a znovu obnovit příměří, i přes odpor Kyjeva, který už žádné příměří vyhlašovat nechtěl? Tak to je přesně ten jasný signál onoho šlapání na brzdu na příkaz Bílého domu. Jde totiž o Obamovu obavu ( :-)), že Kyjev a jeho junta u moci se zcela vymkla z pro-západní podkontroly a Porošenko se vžil do role dobyvatele a řezníka na východě Ukrajiny. Zpravodajské služby západních zemí nejsou slepé a hluché. Vědí o tom, že ukrajinská armáda de facto páchá na východě země genocidu, že se tam vraždí lidé a jejich tělesné orgány se prodávají na černém medicínském trhu, vědí, že situace v oblasti už dávno přesáhla rozměr balkánského konfliktu. Jak byl západ nadšený z převratu díky Majdanu, tak je teď rozčarovaný z postupu Kyjeva a prezidenta Porošenka. Zběsilé šlapání na brzdu ale zatím přichází jen ze strany Německa a několika dalších méně významných států EU, ze strany USA jde zatím o nejasné přešlapávání z brzdy na plyn a zpět, jakoby v Bílém domě nevěděli, jaký přístup na Ukrajině zaujmout, i s ohledem na Rusko.

Uvidíme, nakolik se v Bílém domě se situací na Kubě vyrovnají, i když je jasné, že tlak válečných jestřábů na Obamu je obrovský, de facto ani není jasné, jestli Obama má vůbec ještě ozbrojené síly USA pod kontrolou, výroky generálů z Pentagonu o nutnosti vyslání vojáků na Ukrajinu bez ohledu na názor amerického prezidenta tomu nenasvědčují. Jenom doufejme, že Putin vynesl správnou kartu ve věci Karibiku, protože pokud američtí generálové chtějí obětovat část území USA pro jaderný úder od Rusů výměnou za vymazání Ruska z povrchu při regulérní jaderné výměně mezi oběma zeměmi a pokud generálové v Pentagonu opravdu věří tomu, že můžou jadernou válku s Ruskem vyhrát s určitými "ztrátami" na americkém obyvatelstvu a dosáhnout tak "globálního resetu světové ekonomiky", potom jsme na cestě do pekel. Dej Bůh, ať tomu tak není.
 


Komentáře

1 matka matka | E-mail | 24. července 2014 v 8:43 | Reagovat

môžem poprosiť nejaký zdroj tohto článku?

2 JazzBoo JazzBoo | 24. července 2014 v 21:26 | Reagovat

Fajne ;-)

3 agave agave | 25. července 2014 v 1:19 | Reagovat

Zdravim Vas pane Remsa, pekny a zajimavy blog :-)
Prosim,na jakem podklade je napsan tento clanek? Pekny den.

4 Pavel Pavel | 3. srpna 2014 v 15:05 | Reagovat

Mate nejaky zdroj nebo si cucate informace z prstu?

5 Miloslav Remsa Miloslav Remsa | E-mail | 3. srpna 2014 v 17:26 | Reagovat

[4]:Jiz jsem nekterym na tento dotaz odepsal a nikoli pouze nekolika slovy. Tam jsem ovsem mel k dispozici jejich e-mal adresu. ...............M.R.

6 Miloslav Remsa Miloslav Remsa | E-mail | 3. srpna 2014 v 17:39 | Reagovat

Zde publikuji jednu z odpovedi na dotaz o zdroji informaci -abych tak predesel dalsim nazorum, ze si >cucam informace z prstu<.:
El Jueves, 24 de julio, 2014 8:55 P.M.,

Dobry vecer z venezuelskeho ostrova Margarita, priteli,
                   chtel bych poslouzit presnejsi informaci, ale bohuzel nemohu. Chodi mi denne opravdu spousta korespondence a mezi ni je vetsina Fw. Co se mi zda ze stoji za to, dale preposilam, vetsinou s mym komentarem. TENTO clanek jsem uznal za vhodne umistit i na muj blog, protoze jak je i tam psano, Kuba je tady temer v mem tesnem sousedstvi. Clanek byl rozsahly jiz jen pripojenymi 3 velkymi fotografiemi a tak jsem zkopiroval POUZE text -i kdyz tam bylo take jmeno autora (znejici anglicky). Domnivam se, ze zdrojem mohly byt Blisty - Britske listy, obcas mi nekdo posle neco z Parlamentnich listu.   A nejhorsi na veci je, ze jsem mail s tim originalnim clankem jiz vymazal, takze ted ani nevim KDO mi to Fw poslal, abych ten original text mohl jeste zkusit nejak dodatecne vysledovat.    Jinak mohu vrele doporucit pravidelne cist na blogu : >www.zvedavec.org<, ktery jiz roky rediguje pan Vladimir Stwora. V minulosti jiz take stal pred soudem (jiz v ceskem pseudodemokratickem obdobi), ale nastesti mu vazne neublizili a jeho blog zatim bezi dal.

S krajanskym pozdravem z Karibiku.................M.R.

7 Allezcar Allezcar | E-mail | 25. října 2017 v 17:57 | Reagovat

viagra generic uk
http://viagrawithoutdoctorus.net - viagra without a doctor prescription
  viagra for daily use free trial queries
<a href="http://viagrawithoutdoctorus.net">viagra no prescription
</a> - viagra 10mg reviews sort by
viagra a244531

8 RosettaGrami RosettaGrami | E-mail | Web | 16. prosince 2017 v 18:41 | Reagovat

payday loans
<a href=https://smajloans.com/>payday loans</a>
<a href="https://smajloans.com/">payday loans online</a>
payday loans no credit check

9 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 18. prosince 2017 v 15:16 | Reagovat

This piece of writing gives clear idea in favor of the new people of blogging, that genuinely how to do blogging.
<a href=http://cialishuk.com/>cialis without a doctor's prescription</a>

10 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 12:45 | Reagovat

Great post. I was checking constantly this blog and I'm impressed! Very helpful information specially the last part :) I care for such info much. I was looking for this particular info for a very long time. Thank you and good luck.
<a href=http://levitravdnh.com/>generic levitra</a>

11 Faithvoilm Faithvoilm | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 15:49 | Reagovat

payday loans no credit
<a href=http://paydaynock.com/>payday loans no credit check</a>
<a href="http://paydaynock.com/">payday loans no credit check</a>
payday loans no credit

12 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 2:31 | Reagovat

Hello, I would like to subscribe for this weblog to take most up-to-date updates, therefore where can i do it please help out.
<a href=http://levitravdnh.com/>generic levitra</a>

13 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 17:06 | Reagovat

Thanks for finally talking about > %blog_title% < Liked it!
<a href=http://levitravdnh.com/>levitra 20</a>

14 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 1:50 | Reagovat

I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays.
<a href=http://levitravdnh.com/>levitra 20 mg</a>

15 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 22:28 | Reagovat

I'm gone to tell my little brother, that he should also visit this web site on regular basis to get updated from most recent news.
<a href=http://levitravdnh.com/>canada pharmacies online prescriptions</a>

16 CordieHierm CordieHierm | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 7:40 | Reagovat

casino games
<a href=http://bom777casino.com/>casino games</a>
<a href="http://bom777casino.com/">real money casino</a>
free casino games

17 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 14:18 | Reagovat

Very good post! We are linking to this great post on our website. Keep up the great writing.
<a href=http://levitravdnh.com/>canadian pharmacies online</a>

18 Smitha853 Smitha853 | E-mail | Web | 6. ledna 2018 v 5:52 | Reagovat

you may have an important weblog here! would you prefer to make some invite posts on my blog? gbfebebbeceadakf

19 Pharme826 Pharme826 | E-mail | Web | 6. ledna 2018 v 18:37 | Reagovat

Hello!<a href="http://via3indian.com/#1.html">generic viagra india pharmacy</a>

20 Mila Remsa Mila Remsa | E-mail | 6. ledna 2018 v 19:20 | Reagovat

If You really HAVE PROBLEMS with to SELL   Your >VIAGRA< from Indian Pharmacy than DO your OFFERS and your PUBLICITY in OTHER  BLOG and NOT in MINE!! Are you inteligent man? Do you understand ME! Than OBEY ME !!!! Thank You in advance! :-D  [:tired:]  O_O

21 Pharmg564 Pharmg564 | E-mail | Web | 7. ledna 2018 v 0:25 | Reagovat

Hello!<a href="http://via3indian.com/#1.html">viagra india</a>

22 TimothyRex TimothyRex | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 6:34 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/64YAkVNc

moneygram online transfer usa, how to make money in a child, minimum payment balance transfer credit card, www transfers, best way to release money from your home, paypal international money transfer india, borgata online casino new jersey, игровые автоматы онлайн казино 888
, how to earn money through sports betting, how to make money online affiliate, balance transfer to checking account forum, money making online surveys, online money making business in nigeria, how to make money online paid surveys, how to make your music sound good on soundcloud, how to buy a money order online with paypal, make money by answering surveys online, how to make money online part time job, make money by online survey
, best and easiest way to make money online, transfer paypal balance to card, coushatta casino resort app, how much money does a realestate agent make in california, how to make money from clicking ads, how earn money online in hindi, can you win money at online blackjack, make money from home online india

23 Matthewacela Matthewacela | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 11:41 | Reagovat

online casinos
<a href=http://casinobablogames.com/>online casino real money</a>
<a href="http://casinobablogames.com/">free casino slots</a>
free casino games

24 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 1:55 | Reagovat

Keep this going please, great job!
<a href=http://sildenafil20citrate.com/>sildenafil 20 mg</a>

25 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 4:08 | Reagovat

Ahaa, its nice discussion on the topic of this post at this place at this website, I have read all that, so at this time me also commenting here.
<a href=http://levitralhvt.com/>levitra</a>

26 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 4:08 | Reagovat

What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this I've discovered It positively useful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & assist different customers like its aided me. Good job.

27 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 21:46 | Reagovat

I always emailed this web site post page to all my contacts, as if like to read it next my links will too.
<a href=http://sildenafil20citrate.com/>sildenafil citrate 20 mg</a>

28 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 18:24 | Reagovat

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article and also the rest of the website is extremely good.
<a href=http://cialisgo.com/>cialis</a>

29 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 18:34 | Reagovat

Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions?
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>canadian pharmacies online</a>

30 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 0:32 | Reagovat

It's remarkable to visit this web page and reading the views of all mates regarding this post, while I am also zealous of getting experience.
<a href=http://cialisgo.com/>http://cialisgo.com/</a>

31 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 18:05 | Reagovat

Hi there to every , for the reason that I am truly keen of reading this blog's post to be updated regularly. It carries pleasant data.
<a href=http://withoutadoctorprescriptiondz.com>withoutadoctorprescriptiondz.com</a>

32 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 18:18 | Reagovat

I pay a quick visit every day a few sites and information sites to read posts, however this blog gives quality based articles.
<a href=http://levitralhvt.com/>levitra 20 mg</a>

33 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 13:03 | Reagovat

Howdy! This post could not be written any better! Going through this article reminds me of my previous roommate! He always kept talking about this. I most certainly will send this information to him. Pretty sure he's going to have a good read. I appreciate you for sharing!
<a href=http://levitralhvt.com/>levitra 20 mg</a>

34 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 1:51 | Reagovat

you're in reality a just right webmaster. The site loading speed is amazing. It kind of feels that you are doing any distinctive trick. Also, The contents are masterwork. you have performed a wonderful process in this subject!
<a href=http://canadianpharmaciesgo.com/>Online Pharmacy</a>

35 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 21:23 | Reagovat

Hi there, I believe your web site may be having web browser compatibility problems. Whenever I take a look at your blog in Safari, it looks fine however when opening in IE, it's got some overlapping issues. I merely wanted to provide you with a quick heads up! Other than that, excellent website!
<a href=http://genericviasra.com/>cheap generic viagra</a>

36 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 22:47 | Reagovat

Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, as well as the content!
<a href=http://levitralhvt.com/>levitra 20 mg</a>

37 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 3. února 2018 v 23:34 | Reagovat

naturally like your website however you need to check the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I to find it very bothersome to inform the reality on the other hand I will definitely come again again.
<a href=http://eddrugsblack.com/>ed pills</a>

38 Lelandelone Lelandelone | E-mail | Web | 7. února 2018 v 14:45 | Reagovat

Excellent article. I will be facing a few of these issues as well..
<a href=http://viagraoblue.com/>asda pharmacy viagra prices</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama