Arabské státy versus Venezuela

8. ledna 2013 v 2:37 | Míla Remsa |  Další články

Nazor diametralne odlisny od toho umyslne obecne presentovaneho beznymi masmedii...

Rceni, ze: Co dlouho trva - neni hezke nikdy neztratilo na sve platnosti. Tema napadeni a vojenske invaze do Libye a podobne vyprovokovane problemy statu okolnich jiz pomalu zacina temer "blednout, vycichat, ztracet se ze zretele zajmu" svetove verejnosti. Nekdo muze prohlasit, ze Evropa ma nyni jiz delsi cas dost svych vlastnich problemu a tak v jejich stinu se jeji obyvatele oddeluji ze sirokeho spektra zajmu, rozstepuji svou pozornost a tim, bohuzel, take oddeluji dulezite souvislosti toho o cem tu pisi prave s temi jejich problemy vlastnimi. Zemekoule je v dnesnich casech stale mensi, vznikla negativa mozno prirovnat napr.k ping-pong micku, odrazejicimu se od jedne prekazky ke druhe. A druhe prirovnani - pichnuti prstem na jednom miste nafouknuteho karnevaloveho balonku se okamzite projevi vyboulenim celeho jeho povrchu. Nelze uniknout z jednou rozpoutaneho vireni. Nasleduji informace ze sveta Arabu z ruznych zdroju v 5-ti clancich, ktere se nekde navzajem prekryvaji, vsak jedna druhou nevyvraci, nybrz se jen podporuji a doplnuji. Ale -tim lepe, ne? Mozna, ze nektery z tech prilozenych dopisu v uvodu budete znat, protoze tyto rovnez trochu koluji po Intrnetu a tak dosly na mou email adresu od nekterych z vas.

A jeste 3 poznamky.
a.) Je logicke, ze tento MUJ clanek se pripojenymi cizimi zdroji podstatne prodlouzi. Jiz tak mi nekteri drive vytykali, ze jsou me texty dlouhe. Odpovidam, ze me clanky nejsou pro kazdeho, ale jsou urceny pro ctenare s tzv."otevrenou mysli". Protoze kdo nema trpelivost soustredit se na vice nez 5 az 10 radek, rovnez neni schopen se hloubeji nad textem a vyznamem zamyslet a tak ani pro neho nema vyznam, aby po zaregistrovani nazvu vubec dale jakkoli pokracoval. Ti zdatnejsi jen preletnou to pro ne momentalne mene dulezite, rychle si vyhledaji koren veci a k podrobnostem se pripadne mohou vratit, ze?! Pred uverejnenim a preposilanim jsem zkontroloval delku CELEHO meho textu a radeji rozdelil na 2 casti (pro nekoho je to tak "stravitelnejsi").

b.) Chtel bych doufat, ze vetsina z vas jeste nezapomnela, ze na Krestnim liste ma nekde napsano CESKOSLOVENSKO. A proto by mu JESTE dosud nemelo byt takovym problemem "prelustit" nektery text, zaslany mi ve slovenskem jazyce.

c.) Ve druhe polovine textu a v zaveru ctenar pochopi, proc na web strankach o Venezuele projednavam majoritni casti obsahu clanku arabsky svet. A jsem si jist, ze ti opravdu "osviceni" si to domysli jiz ted.

Clanek c.1)
Posledni dopis z Britske listy
Proc je napadena Libye ?
EU se potýká s ohromnými finančními problémy, a jedna evropská země po druhé upadává do bankrotu.
Zóna eura je opravdu zdecimovaná a má ohromné problémy.
USA všechny své zdroje utratily před 12 léty a vnitřní i zahraniční dluhy představují 14,1 bilionů dolarů.
EU a USA dluží Libyi za dodávky ropy skoro 200 miliard dolarů. V roce 2012 skončí koncese velkých naftových společností, které mají právo na těžbu libyjské ropy. Kaddafí požaduje zaplacení dluhů, nebo chce uzavřít mezistátní smlouvy s jinými zeměmi a společnostmi. Svizne se domluvil s Ruskem, Cinou a Indii. A navic - Kaddafi akceptuje JINOU menu nez dolar. To by pro USA mohlo mit trgicke nasledky, nebot se zelenymi papirky by ci mohli vytirat jen pozadi a jejich dluhopisy by prijimal jen FED. Z techto důvodu je Libye napadena.
A zdalipak má libijský občan důvody, aby se bouřil proti režimu Muamara Kaddafiho? Myslím, že ne.
Jestliže se podíváme na životní úroveň Libijského národa a výhody, které jim zabezpečuje stát, pak se mají velmi dobře asi jako malí bozi.
Libie má 6,5 mil.obyvatel a má 14 mil. Registrovaných automobilů. Když někdo chce studovat v kterémkoliv státě na světě požádá si stát a ten mu zajistí byt, auto, stravu, bezplatné studium a měsíční stipendium 2300 dolarů.
V Libyi se neplatí voda, elektřina, plyn, daně, uvěry jsou bezúročné. Když do pěti let nemůžeš uvěr
splatit, odepíše ho stát, nebo ho splácí za vás.
Každý plnoletý občan Libye když dosáhne 18 let dostane klíče od bytu. Když si chcete koupit auto složíte 20,3 procenta ceny a zbytek dotuje stát. V Libyi koupíte za 10 dolarů 85 litrů benzínu nebo nafty. V Libyi jsou potraviny velmi levné, 10 kg chleba stojí 0,15 dolaru.
Libyjci nepracují fyzicky, vše dělají cizinci. Žil jsem 10 let v Libyi v různých městech a nikdy jsem neviděl,
ani jednoho žebráka. Libyjci nejdou pracovat do tzv. "bílého světa", neboť to nemají zapotřebí. V Libyi není nikdo ožebračen, není mu odejmut byt nebo auto protože nesplatil úvěr, není to tak jako v tzv."demokratických" zemích, které se vrhly na Libyi.
Otevřeně, je mi líto libyjského národa, neboť se má přetvořit na nájemní pracovní sílu, pracovat za 100 dolarů a ztratit všechny dosavadní výhody. O pohodlném životě, jakým žili doposud, se jim bude jenom zdát. Jen si představte, že by vám Nečas s Kalouskem z lásky k vám věnovali ze státní pokladny po svatbě za zařízení bytu téměř jeden a půl milionu korunu
Male doplneni: Na socialni a zivotni jistoty Libye se nehrabe zadny z tzv. vyspelych zemi pod zidovskymi bankami a koupenymi vladami techto krajin. Bylo by dobre kdyby se obyvatelstvo vsude na svete probudilo a konecne postupovalo tak jak bude potreba. V historii vzdy platilo, ze nemelo nikdy pravdu masove obyvatelstvo ale paradoxne jednotlivci. Zakladni informace je to ze zapadni demokracie je pouze iluzi a divadlem pro lidi, kteri ziji v mylne predstave, ze neco ovlivnuji. Bohuzel neni tomu tak...

Clanek c.2.)
PODKLADY K MYM OBCASNYM TVRZENIM KDO RIDI SVET, kdo za vsim stoji.:
V současnosti kontrolují Spojené státy, britskou a izraelskou vládu ve skutečnosti Rothschildové.
1791: Rothschildové zřizují centrální banku v USA, nazvanou The Bank of the United States. Tato je zřízena s 20 letou smlouvou.
1811: Privilegium pro Americkou banku končí. Když má být zakládací listina po 20 ti letech obnovena, je zamítnuto.
Nathan Rothschild hrozí: "Buď bude pověřovací listina obnovena, nebo se Spojené státy ocitnou v nejkatastrofálnější válce.
1812: Financováni Rothschildovými penězi, Britové vyhlašují Spojeným státům válku. Plánem bylo způsobit Spojeným státům takový dluh, že by se musely sklonit před Rothschildy a povolit prodloužení pro Bank of the United States. Válka zvedá národní dluh ze 45 milionů dolarů na 127 milionů dolarů. 19.září umírá Mayer Amschel Rothschild.

1987: Edmond de Rothschild vytváří the World Conservation Bank, která je navržena k tomu, aby přenášela dluh ze zemí třetího světa do banky a obratem tyto země budou bance dávat svoji půdu. Důvodem je, aby Rothschildové mohli získat kontrolu nad třetím světem, který představuje 30% povrchu Země.
1996: Amschel Rothschild je ve věku 41 let uškrcen šňůrou ve svém hotelovém pokoji v Paříži. Francouzský ministerský předseda přikazuje francouzské policii, aby uzavřela vyšetřování. Rupert Murdoch (mimo jiné majitek Dow Jones) nařizuje svým redaktorům a ředitelům zprávodajství po celém světě, aby to označily za srdeční infarkt.
1997: Edmond de Rothschild umírá v Ženevě na emfyzém (plicní nemoc).
1998: Ve Frankfurtu, tedy městě z něhož Rothschildové pocházejí, je zřízena Evropská centrální banka.

2000: Po rattingu v národních bankách je zjištěno, že zdaleka nevlastní tolik rezervního zlata, jako se uvádí. Celosvětové nařeďování bankovek žene od tohoto roku cenu vzácného kovu dlouhodobě nahoru. V důsledku toho, že se již nedá zlato extra manipulovat se Rothschildové zbavují většiny trhu se zlatem. Ponechávají si pouze podíl na některých rafineriích.
Rotschildové skupují půdu zadlužených zemí.
1987: Edmond de Rothschild vytváří the World Conservation Bank, která je navržena k tomu, aby přenášela dluh ze zemí třetího světa do banky a obratem tyto země budou bance dávat svoji půdu. Důvodem je, aby Rothschildové mohli získat kontrolu nad třetím světem, který představuje 30% povrchu Země.
1995: Bývalý vědec na poli atomové energie, Dr. Kitty Little tvrdí, že Rothschildové již kontrolují 80% světových zásob uranu, což jim dává monopol v oblasti nukleární energie.
Už víte proč máme v CR takovou vládu?????
2001: 11.září útok na Světové obchodní centrum.
Týden před útoky na WTC je Zim Shipping Company přestěhována ze svých kanceláří ve WTC. Porušení kontraktu stojí společnost 50 000 dolarů. Nikdy nebyl uveden žádný důvod. Zim Shipping je zpoloviny vlastněný státem Izrael (Rothschildy)
1970: Britský ministerský předseda Edward Heath jmenuje Lorda Victora Rothschild za ředitele své politické jednotky. Zatímco je na tomto postu, Británie vstupuje do Evropského společenství národů. Svět přestává věřit FEDu a dolaru. Vrací doslova po pytlích dolary do USA a vyváží zlato z federální banky, kterým je dolar krytý.
Toto spustil v sedmdesátých letech Charles de Gaulle, který poukazoval na špatné hospodaření USA.

nixon_and_de_gaulle
1971: Prezident Richard Nixon bez vědomí kongresu na vyžádání FEDU odpojuje dolar od krytí zlatem, aby zabránil odvozu fyzického zlata ze země. Měna se stává pouze smluvním příslibem, založeným na důvěře obyvatelstva. Bez jakékoliv hodnoty. Vládu nad světem přebírá FED a Rothschildové, kdy mohou prakticky bez kontroly tisknout jakékoliv množství bankovek!

Clanek c.3.)
Vyznání plukovníka Kaddáfího (necenzurováno západními masmédii)
Kaddáfí neodpojený a necenzurovaný ---- 13. 4. 2011
Vzpomínky mého života: Plukovník Muammar Kaddáfí, vůdce revoluce, 5. dubna 2011
Ve jménu Alláha, dobročinného a milosrdného…po 40 let jsem dělal vše, abych dal lidem domy, nemocnice, školy. A když byli hladoví, dal jsem jim jídlo. Dokonce jsem Benghází přeměnil z pouště na zemědělskou půdu, přestál jsem útoky kovboje Reagana, když zabil moji adoptovanou osiřelou dceru, pokoušel se zabít mne, a místo toho zabil nebohé nevinné dítě. Pak jsem pomohl svým bratrům a sestrám z Afriky penězi na Africkou unii.
Dělal jsem, co jsem mohl, abych pomohl lidem pochopit koncept skutečné demokracie, kde výbory lidí řídí naši zemi. Ale to nikdy nestačilo, jak mi někteří řekli - dokonce lidé, kteří měli 10-ti pokojové domy, nové vybavení a nábytek, nebyli spokojeni, protože jak byli sobečtí, chtěli více. Řekli Američanům a dalším návštěvníkům, že potřebují "demokracii" a "svobodu" a nikdy nepochopili, že jde o systém hrdlořezů, kde největší pes požírá ostatní, ale byli těmito slovy okouzleni. A nikdy nepochopili, že v Americe není žádné bezplatné lékařství, bezplatné nemocnice, bezplatné bydlení, bezplatné vzdělání a bezplatné potraviny, vyjma toho, kdy lidé žebrají nebo stojí dlouhé fronty na polévku. Ale naopak další věděli, že jsem synem Gamala Abdela Nassera, jediného skutečného arabského a muslimského vůdce, kterého jsme měli od doby Salaha-al-Deena, který získal Suezský kanál pro své lidi, stejně jako jsem já získal Libyi pro své lidi, byly to jeho šlépěje, ve kterých jsem se pokoušel jít, ochránit své lidi před koloniální nadvládou - před zloději, kteří by nás okradli. Nyní na mne útočí největší vojenská síla v historii, "můj malý africký syn Obama" mne chce zabít, sebrat naší zemi svobodu, bezplatne bydlení, léky, vzdělání a potraviny a nahradit to americkým stylem zlodějny, zvaným "kapitalismus". Ale my všichni v rozvojovém světě víme, co to znamená, že jejich země řídí korporace, že svět řídí korporace a lidé trpí. Takže nemám jinou možnost, než se jim postavit, a pokud si to Alláh přeje, zemřít na jeho cestě, která dala naší zemi bohatou zemědělskou půdu, potraviny a zdraví, a dokonce nám umožnila pomáhat našim africkým a arabským bratrům a sestrám, aby zde, v libyjské džamahírii, mohli pracovat s námi. Sice nechci zemřít, ale pokud to bude potřeba pro záchranu této země, mých lidí, tisíců mých dětí, pak ať se tak stane. Nechť je tato závěť mým hlasem světu, že jsem se postavil křižáckým útokům NATO, postavil se krutosti a podvodu, západu a jeho koloniálním ambicím, a že jsem stál se svými skutečnými arabskými a muslimskými bratry jako maják. Když si ostatní stavěli hrady, já jsem žil ve skromném domě a ve stanu. Nikdy jsem nezapomněl na své mládí v Sirte, nerozhazoval jsem náš národní poklad pošetile a pro sebe vzal jen málo… -----Na západě mne někteří nazvali "šílencem", "bláznem", ale znají pravdu. Přesto však nadále lžou, vědí, že naše země je nezávislá a svobodná, není v koloniálním sevření, že má vize, má cesta je a vždy byla jasná a byla pro mé lidi. Ze budu bojovat do posledního dechu, abych nás udržel svobodnými, nechť nám Alláh všemohoucí pomůže.
Plk. Mummar Kaddáfí, 5. 4. 2011
Copyright Col. Mu'ummar Qaddafi, - Mathaba.Net

Clanek c.4.)
Z dalsich zprav jen "vykrajuji":
Bojujeme s novými nacisty, prohlásil k Libyjcům Kaddáfí
Kaddáfí ve svem vystoupení ve státní televizi prohlásil, že v sobotu zahájené útoky na Libyi jsou >teroristickými< činy a konfrontací mezi "novými nacisty" a libyjským lidem. Dodal, že lidu už rozdal zbraně a ze zeme je připravena na "dlouhou vítěznou válku". Dale: "Dokázali jste světu, že nejste civilizovaní, že jste teroristé, zvířata útočící na neohrožený národ, který proti vám nic nemá,". Padnete jako padl Hitler. Všichni tyrani padli. Porazíme vás. Bojujeme na své zemi, bráníme svou čest." Západní národy označil za "zrůdy a zločince". Dodal, že teroristický útok Západu na Libyi zemi posílí. Ve snaze pozvednout ducha národa řekl, že vládní síly dobudou v pozemních bojích vítězství. Dale pak dodal: "Neopustíme svou zemi a osvobodíme ji.". Libyjská státní TV uvedla, že zbrane byly rozdány miliónu lidí.
Zdroj
Pozn. redakce: No, a jak že si to ty libyjské oběti Kaddáfího diktatury vlastně žijí? Připomíná to čtenář Jan na naší facebookovské stránce:
HDP na obyvatele...$ 14.192, měsíční podpora v nezaměstnanosti $ 730, měsíční plat zdravotní sestry $ 1.000, příspěvek při narození dítěte $ 7.000, měsíční podpora nesamostatně výdělečně činných (závislých) osob $ 1.000, nevratná dotace státu na pořízení bytu pro novomanžele $ 64.000, nevratný příspěvek na provozování živnosti $ 20.000, cena benzínu $ 0,14/ litr.
Zdarma: zdravotní péče a část léků, školní vzdělávání. Vzdělávání a stáže v zahraničí: placeny státem. Nájemné: neexistuje. Platby za energie v domácnosti: neúčtují se. Automobil: zpravidla z 50% dotuje stát. Úvěry bez úroků. Systém obchodů pro mladé rodiny (ne-bohaté) za dotované ceny výrobků. Alkohol-nežádoucí, není.
Na první pohled je vidět, že finančně jsou na tom o světelné roky lépe, než otroci čeští a slovenští. Jen si představte, že by vám Nečas s Kalouskem z lásky k vám věnovali ze státní pokladny po svatbě za zařízení bytu téměř jeden a půl milionu korunu. Ano, Libye dělá některé věci jinak a proto musí lehnout popelem, aby západní elity zahladily stopy a případnou chuť svých poddaných. Ještě že máme ty bomby.!!!
LIBYE V CISLECH A FAKTECH
- HDP na obyvatele...$ 14.192, m? Statni podpora v nezamestnanosti ..$ 730. ------- Mesicni plat zdravotni sestry ....$ 1.000
- Prispevek pri narození dítete .....$ 7.000 ---- Mesicni podpora nesamostatne vydelecne cinnych (zavislych) osob .. $ 1.000, ----------- Nevratná dotace státu na porízení bytu pro novomanžele $ 64.000, -- ----- Nevratný prispevek na provozování živnosti ....$ 20.000 ---- Cena benzínu $... 0,14 / litr.
- Zdarma: zdravotní péce a cást léků, školní vzdelávání.
- Vzdelávání a stáže v zahranicí: placeny státem. - Nájemné: neexistuje. Platby za energie v domácnosti: neúctují se.
- Automobil: zpravidla z 50% dotuje stát. Uvery: bez úroků.
- Systém obchodů pro mladé rodiny (ne-bohaté) za dotované ceny vyrobků. ---------- Alkohol-nežádoucí, není.

Že vraj ide o ochranu civilistov pred zlým režimom...Ako Západu skutocne záleží na civilnom obyvateľstve, svedcí pár císel zo štatistiky irackej vojny:
Nepretržitá obcianska vojna, v ktorej zahynuli až 2 milióny Iracanov.
Z toho - 4 milióny osirotených irackých detí, -1 milión ovdovených irackých žien,
- 800 000 Iracanov zmizlo v tajných väzniciach, patriacich rôznym vládnucim stranám, v ktorych velmi casto dochadza k tazkemu muceniu. -340 000 irackých zajatcov je zadržiavaných bez súdu vo väzeniach americkej armády alebo novej irackej vlády
- 4 500 000 Iracanov sú utecencami, žijúcimi mimo vlast
- 2 500 000 Iracanov sú utecencami vo vnútri Iraku
- Viac ako 50% Iracanov žije pod hranicou chudoby, nezamestnanosť dosahuje 50%
- 70% Iracanov nemá prístup k zdravotne nezávadnej vode, 80% nemá k dispozícii fungujúce hygienické zariadenia. Rastie pocet hnackových ochorení a cholery kvôli znecistenej pitnej vode.
- 70% irackých detí nechodí do školy. Viac ako 40% irackých uciteľov, inžinierov vodných stavieb a lekárskeho personálu opustilo po roku 2003 svoju vlasť.
- Rastie pocet irackých žien, ktoré kvôli smrti manžela alebo otca, neúnosnej hmotnej núdzi a kvôli nemožnosti zohnať prácu sa uchyľujú k prostitúcii, v tejto chvíli sa jedná asi o 50 000 žien.
- Je registrovaných 76 000 prípadov AIDS; pred inváziou a okupáciou neprekrocil tento údaj 114 prípadov.
- Mimoriadne vzrástlo používanie drog medzi mládežou a jej pašovanie, zisk z predaja týchto drog je využívaný na podplácanie vládnych úradníkov s cieľom získať ich podporu, na financovanie volebných kampaní.
- Vojna v Iraku stojí každý den 14 miliárd korún, od zaciatku už vyše 3 bilióny dolárov.
O Lybii:
V Lybii sa ludia dozivaju najvyssieho veku na Africkom kontinente. Stat vydava velke prostriedky na vzdelanie a zdravotnu starostlivost. Maju plany na rozvoj svojej krajiny a zamestnavaju aj specialistov zo susednych krajin ako Egypt, Tunisko, ale aj z Ciny a inych. Penazne rezervy su velke a su ulozene v zapadnych bankach kde ma depozity vacsina krajin. Je tam velmi silne narodne citenie a ludia su hrdi na to ze su Lybijci.
O Kaddafim:
Uz ako 28 rocny dosiahol hodnost plukovnika v armade.V roku 1969, spolu s inymi dostojnikmi, zvrhol krala Idrisa I. Zasluzil sa o mnoho reforiem ako bola agrarna reforma alebo znarodnenie ropneho priemyslu atd. Uz od mladosti zastaval anti-kolonialisticke postoje a kvoli tomu bol aj vyluceny zo skoly. Vystudoval pravnicku skolu a potom aj vojensku Univerzitu. Zasluzil sa o to ze v roku 1970 sa z Lybie stiahli Britske a Americke vojska. Neskor az do konca roku 1971so znarodnenim nasledovali ropne spolocnosti ako BP a ine a vsetko co patrilo im bolo skonfiskovane. Stat mal kontrolu nad velkymi spolocnostami a bol zakazany alkohol a hazard. V roku 1986 USA vyhlasilo, ze jeho rezim podporuje teroristov a zbombardovalo ciele na pobrezi aj jeho rezidenciu. Bolo zabitych asi 40 civilistov, Kaddafiho dcera (3 rocna) a jeho dalsie dve deti utrpeli zranenia.
Dnes je to tak, kto sa postavi na stranu chudobnych a zastava ludske prava je terorista a komu nezalezi na ludskom zivote a zaraba na utrpeni inych je uspesny podnikatel a vazeny clovek. Tak teda kam to spejeme ?!
 


Komentáře

1 Vránová Vránová | E-mail | 26. února 2014 v 23:43

Dobrý den. Reaguji na váš článek Venezuela versus arabské státy. Říkám si panebože proč takových lidí-mozků není více,proč vás není slyšet,kde všichni jste? :-( A proč ostatní nevidí,neslyší co tady píšete. Plně se s vámi ztotožňuji a bojím se věcí příštích,protože Lybie,Irák nejsou poslední státy,které takhle dopadly. V současné době je to podle mého názoru už i Ukrajina. Obávám se,že svět vůbec spěje kamsi nedobře,protože každého zajímá jen ten jeho dvoreček a hodně lidí má omezené myšlení a vidění a nechají se neuvěřitelně masírovat,manipulovat médii místo aby použili vlastní mozek,vlastní myšlení natož se zkusili sami zamyslet. Vždyť přece nás se to netýká,to jsou cizí lidé a ještě strašně daleko. Ale všichni jsme svým způsobem spojeni a problémy jiných národů můžou časem dostihnout i nás. Třeba nedostatek pitné vody,katastrofální nedostatek lékařské péče-infekční choroby,kterých jsme se dávno zbavili,můžou přijít i k nám. A pak-měli by jsme se zajímat třeba proto,že jsme lidé a měli by jsme cítit s jinými lidmi. Ať jsou odkukoliv. Strádání,bída,bolest přece zasahuje všechny stejně.
Držte se,nedejte se a mějte se co nejkrásněji.
Mám ještě otázku-pochopila jsem dobře,že žijete ve Venezuele a pořádáte zájezdy? Chtěla bych se tam podívat-můžu se na vás obrátit případně?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama